BUHARLI KOLTUK YIKAMA, ANKARA KOLTUK YIKAMA, YERiNDE KOLTUK YIKAMA

KOLTUK YIKAMA

KOLTUK YIKAMA NASIL YAPILIR ?

Koltuk yıkama nasıl yapılır? YIKAMACI YOLLA firması olarak çeşitli yöntemler olmasına rağmen içlerinde en önemli olan koltuk yıkama yöntemi Buharlı ve Vakum makinası ile sıcak su ile yapılan yöntemdir. Bu koltuk yönteminde koltuk yıkama hizmeti sırasında kullanılacak olan suyun ılık olmasından kasıt tabii ki koltuk kumaşına ve süngerine göre yıkama sırasında derecesi değişebilir. Bazen yıkanacak koltuk kumaşı ya da süngeri sıcak suya dayanıklı ama bezende bu ürünler dayanıksız olabiliyor. Bu yüzden koltuk yıkama sırasında yıkamayı gerçekleştirecek yıkamacı yolla personel kullanacakları vakum makinasının sıcaklıgını kendileri ayarlamaktadır.. Aslında eğer yıkama yapılacak koltuk takımı sağlam ve dayanıklı malzemelerden yapılmışsa en uygun olan yöntem ılık sulu yöntemdir. Peki neden ılık su? Bilindiği gibi ılık su kir ya da lekelerin çözülmesinde daha doğrusu çabuk çözülmesinde en büyük etkendir. ılık su kirleri gevşeterek yıkama sırasında daha çabuk çıkmasını kolaylaştıracaktır.

İYİ BİR KOLTUK YIKAMA NASIL OLMALI ?

İyi bir koltuk yıkama yapabilmek için ilk önce yıkanacak koltuk takımının ya da kanepelerin iyi analiz edilmesi gerekir. Yanlış uygulanan yöntemler yüzünden birçok koltuklar kullanılamaz hale gelmektedir. Koltuk yıkamaları'mız sırasında birçok müşterimizin daha önce farklı firmalara yıkatmış oldukları koltukların kuruduktan sonra kumaş üzerinde büzülmeler ve renk değiştirmeler ve en önemlisi kusma lekeleri meydana geldiği belirtilmektedir. Bunun nedenini biz YIKAMACI YOLLA, Koltuk Yıkama Firması, olarak iki nedene bağlamaktayız. Birincisi koltuk yıkama sırasında yukarıda belirtmiş olduğumuz dikkat edilmesi gereken şartlara uyulmadığı hususudur. Koltuğun kumaş cinsi ya da sünger kalitesi bilinmediği için çok sıcak su kullanılması ve buna bağlı olarak koltuk yüzeyinde sararmalar ya da büzüşmelerin ortaya çıkmasıdır. Su çok sıcak olunca yıkama sırasında hassas koltuk kumaşı çekme yapar buda büzüşmelere yol açar.

Diğer bir etken ise eğer koltuk çok kirli ve yıkama sırasında koltuk yüzeyinde bulunan ıslaklığın yeterince vakum makinası ile suyunun iyi çekilmemesinden  kaynaklanıyordur. Yeterince vakumlanma yani suyunun çekilme işlemi yapılamayan ıslak koltuklar doğal olarak kirlerde temizlenmediği için kumaş yüzeyinde sararmalara neden olmaktadır. Aslında olasılığı az olsa da bir başka etkende kullanılan koltuk yıkama deterjanlarının kalitesiz oluşudur. Eğer koltuk yıkama sırasında kullanılan deterjanlar içerisindeki kimyevi maddelerin çok oluşundan birçok tepkimelere neden olarak bu tür sorunlara yol açabilir.

Diğer Hizmetler

+14 Yıllık deneyim ile çözüm ortağınız olmaktan gurur duyuyoruz.